Blog

Warunki, które trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt hipoteczny

Obecnie na rynku produktów finansowych w Polsce, można znaleźć wiele ciekawych produktów, a także firm prywatnych i instytucji bankowych, których specjalizacją jest udzielanie pożyczek, a także zapewnianie dostępu do różnorodnych produktów i usług.

Jeśli chodzi o banki to umożliwiają one prowadzenie własnych kont, gromadzenie oszczędności na lokatach, kontach oszczędnościowych czy też w różnych funduszach, a także pozyskiwanie finansowania w ramach kredytów. Jednym z ciekawszych produktów jest kredyt hipoteczny, który cieszy się coraz większą popularnością wśród szerokiego grona osób. Warto uzyskać więcej informacji związanych z takim produktem finansowym.

Warunki, które trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt hipoteczny

Co warto wiedzieć na temat kredytów hipotecznych?

Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny to jest to bez wątpienia jeden z popularniejszych produktów bankowych umożliwiający finansowanie kupna albo budowy domu czy też zakupu mieszkania. W ramach takiej pomocy, bank oddaje klientowi do dyspozycji stosowną kwotę, którą następnie należy spłacać w ratach miesięcznych (jest ona powiększona o odsetki, prowizję banku i inne opłaty). Otrzymanie kredytu oznacza konieczność spełnienia różnych warunków, takich jak na przykład zapewnienia wkładu własnego w wysokości 10-20% wartości nieruchomości, która ma zostać sfinansowana kredytem.

Oprócz tego potencjalni kredytobiorcy starający się o wsparcie w ramach kredytu hipotecznego, muszą posiadać odpowiednie dochody. Jeśli chodzi małżeństwa i pary, dochody rodziny można ze sobą sumować. Od takich przychodów odlicza się różnego rodzaju rachunki, opłaty, kwoty innych rat i koszty życia. Dzięki temu bank będzie miał pewność, że klient będzie w stanie spłacać raty bez żadnych problemów. Wpływ na ocenę zdolności kredytowej ma również historia kredytowa, w której nie mogą widnieć żadne zaległości ani duże opóźnienia.

Wiele informacji, usług i porad z zakresu starania się o kredyt hipoteczny, można znaleźć u profesjonalnych doradców kredytowych, takich jak między innymi http://1ekspert.pl/oferta/kredyt-hipoteczny/. Tacy specjaliści zapewniają wsparcie w zakresie porównywania ofert, załatwiania spraw formalnych oraz w negocjacjach prowadzonych z bankami, jeśli chodzi o lepsze warunki kredytowania dostosowane do potrzeb klientów. Warto poszukać takiej pomocy, aby usprawnić swoje starania się o finansowanie bankowe.