Blog

Czym Kazimierz Dolny przyciąga turystów?

Kazimierz Dolny to pięknie miasteczko położone nad Wisłą, jest znane z urokliwych starych kamienic, jego centrum to piękny rynek ze studnią na środku.

Nad miastem górują ruiny zamku, Baszta, turyści często wchodzą na górę Trzech Krzyży, aby podziwiać Kazimierz Dolny oraz Wisłę. Jest to miasteczko turystyczne, które może zaoferować wiele osobom odwiedzającym, także z dziećmi. Znajdziemy tutaj bardzo dobrą bazę noclegową, świetne restauracje oraz urokliwe kawiarenki.

Czym Kazimierz Dolny przyciąga turystów?

Jakie atrakcje znajdziemy w Kazimierzu Dolnym?

Najważniejszym punktem w Kazimierzu Dolnym jest charakterystyczny wybrukowany rynek, otaczają go kamienice, które pochodzą z XVI i XVII wieku. Zostały zbudowane przez kupców, którzy zajmowali się handlem zbożem, w tamtym okresie Kazimierz Dolny był ważnym ośrodkiem handlowym. Z tamtego okresu pochodzą także spichlerze, które możemy podziwiać nad Wisłą, obecnie pełnią one rolę turystyczną. Spacerując nad Wisłą możemy podziwiać piękną naturę, warto udać się w kierunku wąwozów lessowych. Znajduje się tu kilka wąwozów, niektóre z nich posiadają ściany o wysokości nawet 8 czy 10 m. Są to bardzo charakterystyczne wąwozy, na których bokach rosną drzewa, zobaczymy tam korzenie, jest to wiele wąwozów, które zostały stworzone przez wodę spływającą do Wisły.

Kazimierz Dolny może zaoferować także ciekawe atrakcje w okresie zimowym, możemy zorganizować tu kulig, udać się kilka kilometrów w kierunku Puław, gdzie działa wyciąg narciarski. Zatem Kazimierz Dolny jestem miejscem wartym odwiedzenia w okresie letnim, jak również w zimie. Jest to miejsce, gdzie chętnie przyjeżdżają osoby z całymi rodzinami, z dziećmi, znajdziemy tu wygodne hotele, pensjonaty. Możemy znaleźć także domki do wynajęcia, będzie to dobry pomysł, jeżeli wybieramy się do Kazimierza większą rodziną. Warto zwrócić uwagę na ofertę Moje Miejsce Kazimierz, jest to ośrodek, który oferuje turystom domki z tarasem, prywatnym ogrodem, wieczorem możemy usiąść przy grillu czy ognisku.

W ośrodku znajdziemy niedrogie noclegi okolice kazimierza dolnego sprzyjają spokojnemu wypoczynkowi. Ośrodek może być miejscem, z którego udamy się na zwiedzanie Janowca, Nałęczowa czy też Puław. Możemy skorzystać tu z różnych rozrywek, dostępny jest kort tenisowy, boisko do koszykówki, siatkówki plażowej, dzieci mogą skorzystać z placu zabaw, trampolin. Z pewnością będzie to udany wypoczynek dla całej rodziny.