Blog

Turbosprężarki pozwalają na efektywne działanie silnika

Zalet zastosowania w samochodach turbosprężarek jest wiele, to przede wszystkim więcej mocy przy mniejszej głośności, zmniejszenie zużycia paliwa, lepsze spalanie przy mniejszym zanieczyszczeniu środowiska, a także zmniejszone silniki oraz moc dostępna przy mniejszej liczbie obrotów z większą przyjemnością z jazdy.

Jeśli nasza turbosprężarka ulegnie awarii lub nie działa tak, jak powinna, możemy poddać ją procesowi regeneracji, co jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, niż zakup nowej.

Turbosprężarki pozwalają na efektywne działanie silnika

Na czym polega proces regeneracji turbosprężarki?

Wszystkie turbosprężarki przechodzą rygorystyczne kontrole jakości i procedury testowe podczas całego procesu regeneracji, aby zapewnić maksymalną trwałość i żywotność. Przed montażem końcowym zespół turbo jest wyważany na najnowszych skomputeryzowanych maszynach VSR z prędkością do 250 000 obr./min, podczas których sprawdzane są natężenia przepływu oleju. Wszystkie jednostki są następnie testowane przepływowo i kalibrowane, aby upewnić się, że działają zgodnie ze specyfikacjami producenta, zanim zostaną poddane końcowej kontroli jakości.

Regeneracja turbosprężarki zaczyna się od przeprowadzenia dokładnego procesu czyszczenia i kontroli podzespołów, aby upewnić się, że używane części są fizycznie możliwie jak najbardziej zbliżone do nowego stanu. Bez tej dbałości o szczegóły istnieje niewielka szansa na uzyskanie trwałego efektu wysokiej jakości i długie użytkowanie turbosprężarki.

Po wstępnym montażu elementów turbosprężarki, takich jak turbiny, koło sprężarki i mniejsze elementy, takie jak pierścienie oporowe, cały zespół jest następnie dynamicznie wyważany za pomocą skomputeryzowanej wyważarki. Zapewnia to lokalizację i ilość materiału, który należy usunąć lub dodać do zespołu, aby uzyskać równowagę. Po wyważeniu zespołu jest on następnie montowany w obudowie łożyska. Tańszym rozwiązaniem niż zakup nowej turbosprężarki jest https://turboservice.pl/jak-dziala-turbina/, możemy taką usługę zamówić w specjalistycznych warsztatach, które mają odpowiedni sprzęt do naprawy uszkodzonych turbosprężarek.