Blog

Oświetlenie LED można instalować jako wpuszczane

Oświetlenie wpuszczane wydaje się być ciekawym trendem, który ze względu na swoją elegancję i wszechstronność może być praktycznym rozwiązaniem we wnętrzach.

Oszczędzają również miejsce, zwłaszcza w pomieszczeniach o niskim suficie, pod szafkami, między półkami, w łazience i w innych zastosowaniach. Taśmy i moduły LED możemy zamontować na wszechstronnych profilach aluminiowych, specjalnie do tego przystosowanych. Możemy je również zabezpieczyć kloszem czy przesłoną, aby nie zaszkodziła im woda, wilgoć, para wodna, zabrudzenia.

Oświetlenie LED można instalować jako wpuszczane

Profile dedykowane do montażu liniowego oświetlenia LED

Diody LED zapewniają nam odpowiednie oświetlenie bez konieczności emitowania dużych ilości promieniowania UV lub ciepła, co robi wiele innych opcji żarówek. Liczne efekty świetlne, jakie oferują diody LED, mogą zapewnić różnorodny nastrój w pomieszczeniach. Ponadto same diody mają zdolność kierowania światła na określony obszar, bez konieczności stosowania odbłyśników, co pozwala również na bardziej efektywne dostarczanie jasności światła tam, gdzie go potrzebujemy. Długa żywotność diod LED oznacza również mniej kosztów zakupu nowych żarówek, ponieważ przez dłuższy czas nie ma konieczności wymiany.

Podczas używania tradycyjnych żarówek mniej niż 10 procent energii jest przekształcane w światło widzialne. Prawie 90 procent energii jest przekształcane w promieniowanie podczerwone (IR), ultrafioletowe (UV) i ciepło. Promieniowanie UV i nadmierne ciepło mogą być szkodliwe i niebezpieczne dla ludzi i materiałów. Mogą spalać łatwopalne materiały i produkty o niskiej temperaturze zapłonu. Diody LED nie emitują promieniowania podczerwonego ani ultrafioletowego, co czyni je idealnymi do stosowania w każdym środowisku.

Jeśli chcemy zastosować oświetlenie LED liniowe, warto wybrać wysokiej jakości profil do led – lumines.pl to sklep, w którym znajdziemy wszystko, co będzie nam potrzebne do instalacji taśm czy modułów LED w różnorodnych zastosowaniach. Żarówki, taśmy i moduły LED są dostępne w szerokim zakresie skorelowanych wartości temperatury barwowej (CCT). Można je kupić z ciepłą, żółtawą barwą światła, jako chłodne, białe światło i wiele innych opcji kolorystycznych, w zależności od naszych potrzeb.