Blog

Możliwości zastosowania oświetlenia LED są praktycznie nieograniczone

Oświetlenie LED bardzo się zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat.

Cena spadła na tyle, że wymiana standardowych żarówek i świetlówek na oświetlenie LED jest dobrym wyborem i jest teraz dostępna do użytku praktycznie w dowolnym miejscu w domu lub firmie. Dla wielu właścicieli domów oświetlenie LED zmieniło sposób myślenia o oświetleniu domu, otwierając o wiele więcej możliwości. W domu oświetlenie LED można zamontować pod szafkami i wewnątrz mebli, można używać diod LED do oświetlania reklam, łazienek, w akwarystyce i w wielu innych zastosowaniach.

Możliwości zastosowania oświetlenia LED są praktycznie nieograniczone

Gdzie można stosować moduły LED

Chociaż główną zaletą oświetlenia LED jest zwykle to, ile zaoszczędzisz na rachunkach za energię, istnieje jednak więcej wyjątkowych zalet, jakie oferuje dioda LED. Lampy LED zużywają około 50 procent mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żarówki żarowe, fluorescencyjne i halogenowe. W przeciwieństwie do oświetlenia żarowego, diody LED nie przepalają się. Z czasem po prostu przygasają. Wysokiej jakości diody LED mają oczekiwaną żywotność od 30 000 do 50 000 godzin, a nawet dłużej, w zależności od jakości lampy lub oprawy. Oznacza to, że nie trzeba ich wymieniać przez około 10 lat. Typowa żarówka działa tylko przez około 1000 godzin.

Diody LED działają dobrze w niskich temperaturach. Podczas gdy gwałtowne zmiany temperatury mogą skrócić żywotność żarówek, diody LED są bardzo wytrzymałe. To sprawia, że są idealnym wyborem dla systemów bezpieczeństwa, reklam, neonów, billboardów lub oświetlenia krajobrazu, gdzie niezawodność i trwałość są konieczne. Diody LED są ściemniane, mogą działać od 0 do 100 procent jasności. Przy mniejszej niż pełna mocy stają się jeszcze bardziej wydajne, zwiększając żywotność żarówki. Musisz jednak upewnić się, że żarówki LED są kompatybilne ze ściemniaczami.

Dzisiejsze moduły led oferują szerokie spektrum opcji temperatury barwowej, aby dopasować się do wszelkich potrzeb oświetleniowych, od chłodnych odcieni błękitu po ciepłe, jasne światło dzienne. Możemy zatem wybrać taki rodzaj oświetlenia, jaki pasuje do naszego zamysłu projektowego. Dodatkowo oświetlenie LED można ściemniać, stosować różne kolory światła, możesz mieć zatem dokładnie taki nastrój w każdej przestrzeni, jaki chcesz.