Blog

Outsourcing dla polskich firm w UK – podstawowe informacje

Spore grono Polaków, którzy mieszkają na terenie Wielkiej Brytanii, zdecydowało się nie opuszczać tego regionu pomimo wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej, czyli Brexitu.

Zwykle powodem dalszego przebywania w UK jest możliwość zarabiania pieniędzy na etacie w jakiejś dobrej brytyjskiej firmie, ale ciekawą opcją jest też prowadzenie własnej działalności. Rzecz jasna Polacy, którzy prowadzą własne biznesy w Wielkiej Brytanii nie muszą dysponować szeroką wiedzą z zakresu wszystkich aspektów prowadzenia firmy. To dlatego bardzo ważne są inne przedsiębiorstwa specjalizujące się w wielu formach outsourcingu.

Outsourcing dla polskich firm w UK – podstawowe informacje

Praktyczny outsourcing w Wielkiej Brytanii

Outsourcing to nic innego jak fachowa obsługa przedsiębiorców gwarantowana przez firmy zewnętrzne mogące się pochwalić szeroką znajomością określonej branży. Do grupy takich firm zaliczają się różne serwisy specjalizujące się w naprawie i konserwacji komputerów, urządzeń produkcyjnych oraz innych typów firmowego sprzętu. Nie wszyscy dysponują bowiem odpowiednimi środkami i możliwościami, aby zatrudniać własnych etatowych serwisantów.

Kolejnym ciekawym przykładem outsourcingu są przedsiębiorstwa świadczące usługi z zakresu transportu. To ich wsparcie umożliwia przewożenie towarów na krótkich oraz dalekich i międzynarodowych dystansach bez potrzeby inwestowania we własne pojazdy i kierowców. Kolejną ważną grupę stanowią przedsiębiorstwa tworzące i prowadzące firmowe serwisy www, zajmujące się pozycjonowaniem oraz wykonywaniem fachowych usług reklamowych dla przedsiębiorcy.

Kluczową formą outsourcingu są też usługi firm, których działalność jest dość często promowana za pomocą hasła polski ksiegowy w Londynie. Biura takie zapewniają fachowe porady oraz usługi związane z rejestracją firmy i formalnościami podatkowo-prawnymi. Często reprezentują one swoich klientów przed różnymi organami i instytucjami. Wsparcie takich zewnętrznych biur sprawia, że polscy przedsiębiorcy w UK mogą skupić się na własnej działalności bez martwienia się formalnościami i podatkami.