Motoryzacja

Korzyści z wynajmu floty pojazdów dostawczych

Niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności, budowanie floty pojazdów może być kosztowne dla każdej firmy i zająć dużo czasu.

Istnieją zasadniczo trzy sposoby budowania floty pojazdów użytkowych, a mianowicie możesz je kupić, wziąć w leasing lub wynająć. Oczywiście są plusy i minusy każdego z tych rozwiązań i pewne realne korzyści, zatem trzeba wybrać odpowiednie dla swoich potrzeb. Będzie to w dużej mierze zależeć od tego, do czego używasz pojazdów, jak często z nich korzystasz i czy twoja flota jest zależna od lokalizacji.

Korzyści z wynajmu floty pojazdów dostawczych

Opłacalny finansowo wynajem aut dostawczych do 3,5 ton

Dla wielu wykonawców usług, przedsiębiorstw logistycznych, transportowych i innych firm wynajem pojazdów dostawczych ma większy sens niż kupowanie czy leasing, przede wszystkim ze względu na korzyści finansowe. Choć niektórym osobom może się wydawać, że wynajem pojazdów byłby droższy niż ich posiadanie na własność, w rzeczywistości pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy na dłuższą metę. Zazwyczaj zakup pojazdu pochłania dużą część budżetu, płacisz również odsetki od pożyczek, dochodzą również koszty ubezpieczenia, podatku, napraw, części zamiennych. Całkowity koszt utrzymania może znacznie przekraczać cenę samego pojazdu.

Utrzymanie pojazdów, nawet małej floty, może wiązać się ze znacznymi kosztami. Wypożyczony pojazd nie należy do ciebie i często możesz go wymienić, jeśli coś wymaga naprawy lub po prostu nie spełnia twoich wymagań. Także koszt ubezpieczenia może być prawdziwym obciążeniem finansowym dla każdej firmy. Istnieją różne czynniki, które wpłyną na rzeczywisty całkowity koszt posiadania własnej floty pojazdów w porównaniu z ich wynajmem.

Niezawodne pojazdy użytkowe mogą wymagać kilku napraw rocznie, ale jest to jeden z trudnych do przewidzenia kosztów. W niektóre miesiące możesz nie mieć żadnych napraw, w innych będziesz mieć kilka napraw i będziesz musiał radzić sobie z przestojami w pracy. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest z pewnością wynajem aut dostawczych do 3,5 ton. Możemy taki pojazd użytkować, dopóki nasz własny samochód nie wróci z warsztatu po naprawie. W ten sposób nie doprowadzimy do kosztownych przestojów w pracy, więc nie będzie to miało wpływu na funkcjonowanie firmy i realizację obowiązków.