Dom

Jaki materiał podłogowy wybrać

Podłoga jest jednym z najważniejszych aspektów domu czy biura.

Powinna zatem nie tylko dobrze wyglądać, ale również być funkcjonalna i łatwa w utrzymaniu. Jeśli wybierasz nowy materiał wykończeniowy na podłogi, warto wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Ważny jest oczywiście koszt i estetyka materiału na podłogi, ale również intensywność użytkowania, ponieważ podłoga powinna być trwała i piękna przez długi czas.

Jaki materiał podłogowy wybrać

Wodoodporne panele podłogowe Quick Step Impressive Ultra

Już jakiś czas temu podłogi z paneli laminowanych stały się popularnym wyborem dla wielu właścicieli nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych z wielu powodów. Z pewnością drewniane podłogi to elegancki wygląd pomieszczeń, jednak naturalne drewno jest drogie i wymaga wielu zabiegów konserwacyjnych. Panele wysokiej jakości mogą doskonale naśladować wygląd drewna, jednak są przystępne cenowo i łatwe do utrzymania w czystości. Mogą sprawić, że każdy dom będzie wyglądał na schludniejszy i bardziej atrakcyjny niż niektóre inne rodzaje podłóg.

W sprzedaży znajdziemy wiele możliwości wyboru rodzajów paneli laminowanych, można zatem bez problemów znaleźć takie, które mają pożądany wygląd i jakość. Jeśli masz ograniczony budżet, który nie pozwala na zakup desek z prawdziwego drewna, dobrej jakości panele laminowane pozwalają uzyskać ten sam wygląd w niskiej cenie. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zarówno wyglądu prawdziwego drewna, jak i niedrogiego wyboru trwałej i łatwej w utrzymaniu podłogi.

W sprzedaży znajdziesz również panele z powłoką wodoodporną. Panele podłogowe quick step impressive ultra są wodoodporne, możemy je zatem instalować również w pomieszczeniach narażonych na wilgoć czy zachlapania, jak kuchnia czy łazienka. Chociaż nadal masz wygląd i wiele takich samych korzyści, jakie daje podłoga drewniana, dużą różnicą jest również wpływ na środowisko. Podłogi z paneli nie wykorzystują naturalnych zasobów, z których naturalnie muszą korzystać podłogi z drewna. Dodatkowym atutem jest to, że większość laminowanych podłóg składa się z odpadów pochodzących z recyklingu, co tylko zwiększa korzyści, jakie daje laminat.