Dom

Dlaczego warto wybrać duże płytki 120×120 cm?

W przypadku projektowania łazienki bardzo dużą rolę odgrywa kolorystyka płytek.

Płytki podłogowe oraz ścienne dostępne są w bardzo szerokiej kolorystyce, znajdziemy także bardzo wiele ciekawych modeli imitujących kamień czy też drewno. Płytki dostępne są w standardowych rozmiarach, przykładowo 40×40 cm czy też 60×60 cm. Często jeden model występuje także w wersji prostokątnej, przykładowo 60×120 cm. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się płytki 120×120 cm, duże formaty, które bardzo dobrze prezentują się na naszych podłogach.

Dlaczego warto wybrać duże płytki 120x120 cm?

Gresowe płytki 120×120

Oprócz standardowych płytek kwadratowych oraz prostokątnych dostępne są także płytki oktagonalne i heksagonalne, różne kształty, które pozwolą przygotować bardzo interesujące aranżacje. W przypadku jeżeli posiadamy dużą łazienkę, płytka 120×120 cm będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, podobnie może sprawdzić się także w przypadku jeżeli chcemy ułożyć płytki w salonie. Warto zastosować gres, jest to doskonały materiał na płytki podłogowe, jest wytrzymały. Płytki gresowe najczęściej posiadają grubość około 10 mm, można wybrać różne kolory, obecnie coraz częściej stosuje się je w domach nowoczesnych, w stylu loftowym. Oprócz płytek kwadratowych 120×120 dostępne są także mniejsze prostokątne 60×120, dzięki czemu łatwiej będziemy mogli dopasować je do kształtu pomieszczenia.

Ważny jest nie tylko rozmiar, należy zwracać uwagę także na powierzchnię, sposób zabezpieczenia płytek, mogą być to płytki szkliwione czy też impregnowane. Będzie to bardzo istotne w przypadku płytek podłogowych w łazience, które nie mogą nasiąkać wodą, dlatego powinny posiadać odpowiednie zabezpieczenie. Płytki charakteryzują także inne parametry, takie jak odporność na ścieranie, antypoślizgowość. Będzie to miało duże znaczenie w przypadku płytek podłogowych w łazience oraz w kuchni, gdzie może występować wilgoć, kiedy rozleje się woda, dlatego należy wykorzystać płytki o jak najlepszych parametrach.

Wiele płytek w dużych formatach 100×100 czy też 120×120 cm możemy zakupić w sklepie internetowym https://kaflando.pl. Będą to płytki w kolorach jednolitych, jak również modele imitujące kamień. Duża płytka to możliwość zminimalizowania fugi, sprawdza się bardzo dobrze w budynkach komercyjnych, urzędach. W przypadku jeżeli wybieramy płytki gresowe, będą one mrozoodporne, dzięki czemu zastosujemy również duże płytki na zewnątrz.