Blog

Zabezpieczenie dachu oraz elewacji budynków przed ptakami

Niektóre gatunki zwierząt, w tym ptaki, zamieszkują tereny miejskie, często gniazdują na budynkach.

Niekiedy ich obecność może być problematyczna ze względu na budowanie gniazd na kanałach wentylacyjnych czy też kominach. Problemem mogą być także zatkane rynny czy zanieczyszczenie powietrza odchodami ptaków. Dlatego, jeśli chcemy uniknąć takich problemów, warto zabezpieczyć dach przed gniazdowaniem ptaków.

Zabezpieczenie dachu oraz elewacji budynków przed ptakami

Montaż kolców oraz siatek na ptaki

Dostępnych jest wiele skutecznych rozwiązań, które pozwalają na zabezpieczenie dachu przed gniazdowaniem ptaków. Jednym z najpopularniejszych jest instalacja siatki na dachu, która uniemożliwi ptakom dostęp do miejsca gniazdowania. Innym sposobem na zabezpieczenie dachu przed ptakami jest zastosowanie metalowych taśm z kolcami, lub pojedynczych kolców, które są umieszczane na krawędziach dachu. Kolce na ptaki mogą być zamontowane również na płotach, różnych elementach budynku. Dostępne są także spirale, które uniemożliwiają ptakom wylądowanie przykładowo na poręczy balkonu.

Systemy klimatyzacyjne są bardzo atrakcyjnym miejscem dla ptaków, które często wykorzystują je do gniazdowania. Obecność ptaków w systemach klimatyzacyjnych może prowadzić do poważnych problemów, takich jak zanieczyszczenie powietrza, uszkodzenie urządzeń lub przepięcie elektryczne. Podobnie należy chronić kanały wentylacyjne czy też rynny. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie systemów klimatyzacyjnych przed ptakami jest zastosowanie specjalnych siatek, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów, odpornych na warunki atmosferyczne. Dodatkowo siatki oraz kolce mogą chronić także wiele innych elementów budynku, często stosuje się je na zabytkach.

Właściciele budynków, którzy chcą chronić dachy oraz elewacje, mogą zatrudnić firmę, która prowadzi montaż kolców na ptaki warszawa to miasto, gdzie znajdziemy specjalistów, którzy posiadają odpowiednią wiedzę, jak również uprawnienia do pracy na wysokości. W wielu przypadkach warto skonsultować się z architektem, w przypadku starych budynków należy uzyskać także zgodę konserwatora.