Blog

Eleganckie płytki podłogowe do łazienki

Popularnym materiałem stosowanym na podłodze jest terakota, płytki z tego materiału są wytrzymałe, wytrzymują duży nacisk, jest to mieszanka glinki z dodatkami, które powodują, iż terakota jest często stosowana w naszych mieszkaniach, również możemy wykorzystać ją na zewnątrz.

Oczywiście terakota, podobnie jak gres, coraz częściej wykorzystywana jest także na ścianach, możemy stworzyć bardzo interesujący styl w łazience, w kuchni. Oczywiście dostępne są płytki imitujące marmur, płytki drewnopodobne, zatem mamy wiele możliwości, jeżeli chodzi o aranżacje.

Eleganckie płytki podłogowe do łazienki

Płytki terakotowe imitujące drewno

Wybierając płytki powinniśmy określić, w jakim pomieszczeniu będą ułożone, z pewnością płytki do łazienki czy też kuchni, pomieszczeń wilgotnych, powinny być odpowiednio zabezpieczone. W tym przypadku dobrym pomysłem będzie terakota lub też gres szkliwiony, warstwa zabezpieczająca będzie chroniła przed wilgocią. Dodatkowo zabezpiecza także przed plamieniem. Jeżeli wybieramy płytki polerowane, wówczas należy zadbać o właściwą impregnację. Cechą płytek, które dobrze sprawdzą się w na podłodze, powinna być nasiąkliwość poniżej 3%, płytki które nasiąkają wodą mogłyby się przebarwiać, powstaną na nich plamy, których nie dałoby się usunąć.

Płytki podłogowe w łazience powinny charakteryzować się także antypoślizgowością. W tym przypadku poszukujemy oznaczenia R na pudełku, wartość powinna wynosić R11 oraz więcej, wówczas mamy pewność, iż płytka nie będzie śliska. Podobne płytki wybieramy do kuchni, gdzie również na podłodze może pojawić się woda. Warto zwrócić uwagę na dużą dostępność płytek, która mogą naśladować kamień oraz drewno, obecnie płytki drewnopodobne coraz częściej goszczą w naszych domach, możemy przygotować podłogę, która do złudzenia będzie przypominała podłogę drewnianą.

Płytki z gresu lub terakoty, które imitują drewno, często są podłużne, aby przypominać nieco deskę, dobrym przykładem jest Tarima Meranti, płytka z terakoty, która posiada rozmiary 24 x 95 cm. Płytki tego typu możemy zakupić na stronie https://e-plytki.eu/czy-przedpokoj-mozna-wykonczyc-plytkami, dostępny jest także rozmiar 20 x 61 cm. Są to płytki gatunek 1, rektyfikowane, dzięki czemu doskonale do siebie pasują, są to płytki proste, które jeżeli odpowiednio je położymy, będą do złudzenia przypominały podłogę z drewna.