Blog

Jak wybrać kamerę do drona?

Obecnie zarówno amatorzy fotografii, jak i profesjonaliści używają do robienia zdjęć oraz filmów dronów wyposażonych w kamerę.

W ten sposób możemy z łatwością dotrzeć do miejsc, w których zawsze chciałeś wykonać zdjęcia, możemy z pomocą drona uchwycić wspaniałe panoramy terenów miejskich czy rekreacyjnych, będziesz mógł również nagrywać ciekawe filmy z lotu ptaka.

Jak wybrać kamerę do drona?

Jak prawidłowo robić zdjęcia i filmy kamerą do dronów

Użycie drona sprawia, że zarówno wideo, jak i fotografowanie są łatwe do zrobienia w niemal każdych warunkach. Dawno minęły czasy, w których tylko przeboje filmowe miały budżet na nagrywanie i robienie zdjęć z powietrza. Dziś, dzięki tańszej technologii i rosnącej popularności takich urządzeń, na drona stać prawie każdego. Dodatkowo w sprzedaży znajdziemy różnorodne kamery dedykowane właśnie do dronów, aby wykonane zdjęcia i filmy były doskonałe za każdym razem.

Komponując ciekawe zdjęcia weź pod uwagę tworzenie linii wiodących. Linie wiodące to po prostu linie biegnące w poprzek obrazu, które służą za przewodniki dla oczu widzów, tworzy to bardziej dynamiczne zdjęcie. Wspaniałą rzeczą w robieniu zdjęć za pomocą drona jest to, że bardzo łatwo jest szukać wiodących linii. Nieskończenie długie linie są bardzo powszechne w naturze, na przykład w liniach brzegowych lub liniach drzew. Jeszcze lepiej, jeśli znajdziesz wijące się linie, takie jak rzeki i autostrady, ponieważ są one jeszcze bardziej dynamiczne niż linie proste.

Za pomocą kamery do dronów można również rozwinąć swoją pasję fotografią. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z fotografowaniem terenu za pomocą drona, wybierz na początek tańszy model, aby nauczyć się podstaw jego pilotowania, a dopiero potem kup droższego. Wybierz odpowiedniego drona z GPS, który jest wystarczająco stabilny podczas lotu i może automatycznie wrócić, jeśli coś pójdzie nie tak. Bardzo kuszące może być wzlot jak najwyżej w celu robienia zdjęć dronem. Chociaż jest to nadal ciekawa technika, zbyt wiele zdjęć z lotu ptaka może wyglądać na nudne i jednowymiarowe w twoim portfolio, dlatego staraj się wykonywać zdjęcia na różnych wysokościach.