Blog

Wysokiej jakości płytki gresowe o ciekawym wzornictwie

Płytki gresowe jest to bardzo wytrzymały rodzaj okładziny na ściany i posadzki.

Nie wymagają konserwacji i są bardzo łatwe do utrzymania w czystości, wystarczy zmyć je wodą i zwykłymi detergentami. Jest to bardzo wytrzymały materiał, co więcej, prawidłowo zainstalowane płytki mogą służyć przez lata i pozostać tak samo estetyczne, jak pierwszego dnia. Gres jest odporny na plamy, wodę, wilgoć, przebarwienia, zarysowania i inne uszkodzenia, dodatkowo może być mrozoodporny i antypoślizgowy. Ze względu na swoją odporność, gres jest materiałem polecanym na obszary narażone na duży ruch oraz w miejscach narażonych na wilgoć i zachlapanie.

Wysokiej jakości płytki gresowe o ciekawym wzornictwie

Płytki gresowe pasujące do różnych projektów pomieszczeń

Płytka gresowa, ze względu na swoje właściwości techniczne, jest najbardziej uniwersalnym i wszechstronnym rodzajem materiału, dlatego można ją montować na ścianach i podłogach, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Podłogi z płytek ceramicznych idealnie nadają się do stosowania z promiennikowym ogrzewaniem podłogowym. Ich masa termiczna i wysoka przewodność sprawiają, że podłoga szybko zapewnia promieniowanie cieplne, a także dobrze zatrzymuje ciepło, dzięki czemu system jest wysoce wydajny.

Gres doskonale nadaje się do łazienek i kuchni, ale oczywiście możemy płytki gresowe zastosować również do pokrywania podłóg w przedpokojach, salonach i sypialniach. Gres jest również antypoślizgowy, dzięki czemu doskonale sprawdza się w przestrzeniach zewnętrznych, takich jak przestrzenie publiczne, miejsca pracy czy tarasy i ogrody. Płytki gresowe są odporne na plamy i uszkodzenia, więc są świetnym substytutem niektórych naturalnych materiałów, takich jak marmur, który łatwo się plami czy drewno, które ulega uszkodzeniom w wilgotnych miejscach.

Płytki gresowe pozostają niezmienne pomimo nagłych zmian temperatury lub ekspozycji na słońce. Są również łatwe w aplikacji, mogą być cięte i układane zgodnie z potrzebami dekoracyjnymi każdego projektu pomieszczenia. Płytki o wyglądzie kamienia z kolekcji Egen Dike Crimson, które znajdziesz na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/DIKE-CRIMSON/7497, są chętnie wybierane ze względu na ich ciekawą estetykę, kolory i wzory, obejmujące szeroką gamę tonów i różnych niuansów i efektów.