Blog

Co warto wiedzieć o stylu skandynawskim?

W dzisiejszych czasach wśród wielu zwykłych ludzi oraz ekspertów z dziedziny aranżacji wnętrz, można zauważyć znaczący wzrost zainteresowania stylem skandynawskim.

Wielu ludzi uznaje ten styl za dość surowy, ale z drugiej strony stawianie na minimalizm może być bardzo dobrym pomysłem. Dzięki temu wnętrze domu czy też mieszkania jest przytulne, komfortowe oraz spełnia zadania praktyczne przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu estetyki dopasowanego do zróżnicowanych potrzeb czy też gustów. Warto więc dowiedzieć się o cechach i meblach charakterystycznych dla tego stylu.

Co warto wiedzieć o stylu skandynawskim?

Najważniejsze cechy stylu skandynawskiego i związanych z nim mebli

Jeśli ktoś planuje wykończyć wnętrze swojego domu lub mieszkania to podstawową sprawą jest zdecydowanie się na jasną kolorystykę. Oznacza to, że wnętrza powinno się pomalować farbą w kolorze białym lub jasnoszarym. Takie barwy są neutralne, więc świetnie komponują się z meblami i dodatkami w różnych kolorach. Ponadto wpływają one korzystnie na optyczne powiększenie pomieszczenia. Wpływa to więc korzystnie na przytulność, komfort oraz ogólną estetykę danego wnętrza.

Jeśli chodzi o meble i dodatki to styl skandynawski kładzie duży nacisk na wykorzystanie materiałów pochodzenia naturalnego. Godne uwagi są więc drewniane podłogi, stoliki wykonane z drewna i szkła czy też kanapy pokrywane narzutami oraz poduszkami z lnu. Materiały pochodzenia naturalnego są nie tylko atrakcyjne, ale również charakteryzują się wysoką trwałością i bardzo dobrym poziomem komfortu. W przypadku mebli drewnianych dobrym pomysłem jest sięganie po meble z jasnego drewna.

Samodzielna aranżacja domu lub mieszkania w stylu skandynwaskim nie jest niczym skomplikowanym. Dodatkowo można korzystać z usług doświadczonych fachowców, a także zapoznawać się z poradami i informacjami dostępnymi w Internecie, na przykład na stronie http://www.decotrendy.pl/jakie-meble-do-mieszkania-w-stylu-skandynawskim/. Nikt więc nie powinien mieć problemów z odpowiednim urządzeniem swoich wnętrz w stylu krajów Półwyspu Skandynawskiego.