Dom

Jakie worki warto stosować w odkurzaczach?

Odkurzacze workowe są najpopularniejszym rodzajem wykorzystywanym w naszym kraju, dlatego powinniśmy wiedzieć, jaki worek będzie pasował do naszego modelu.

Oczywiście dostępne są różne rodzaje worków, związane jest to z różnicami pomiędzy poszczególnymi modelami odkurzaczy. Będą różniły się one wielkością i kształtem, można wybrać worki materiałowe, a także papierowe. Należy wiedzieć, iż różnią się one nieco właściwościami.

Jakie worki warto stosować w odkurzaczach?

Worki filtrujące kurz i alergeny

Worki często pasują do danej marki odkurzacza, jednak niekiedy poszczególne modele różnią się kształtem worka. Dlatego należy zapoznać się z oznaczeniem, jeżeli posiadamy zapas worków warto sprawdzić ich oznaczenia. Przykładowo do odkurzaczy firmy Electrolux, jak również innych producentów, pasują worki S-Bag. Są dość popularne, możemy zakupić worki oferowane przez producenta odkurzacza, jak również zamienniki, które często są tańsze. Oczywiście worek powinien charakteryzować się trwałością, powinien być wytrzymały. Możemy zakupić worki papierowe, które są najtańsze, jednak warto zwrócić uwagę na ich trwałość, warto wybrać model, który posiada dodatkowo wyściółkę z materiału w środku, dzięki temu będzie on bardziej trwały.

Worki papierowe sprawdza się w przypadku wielu różnych zastosowań, są one dość tanie, jednak jeżeli poszukujemy worków do odkurzacza, z którego korzystamy w domu, warto wybrać worki materiałowe. Są to worki syntetyczne, które posiadają kilka warstw, dzięki temu mogą bardzo dobrze filtrować, zatrzymują zatem małe drobinki kurzu, a także alergeny, takie jak roztocza, pyłki czy też pleśń. Worki wykonane z materiału są także odporne na wilgoć oraz odporne na przetarcie lub też rozerwanie. Pamiętajmy, iż niekiedy do worka będą trafiały małe przedmioty, takie jak przykładowo śrubki czy też monety, które mogą doprowadzić do rozerwania worka papierowego.

Jeżeli poszukujemy worków do konkretnego modelu odkurzacza, przykładowo worki do odkurzacza Dirt Devil, należy sprawdzić oznaczenia w instrukcji czy też na stronie internetowej producenta, gdzie znajdziemy informację, jaki rodzaj worka będzie odpowiedni w naszym przypadku. Dodatkowo możemy skorzystać także z tańszych zamienników, które często oferują wysoką jakość.