Blog

Elektryczne podgrzewacze wody i panele fotowoltaiczne – duet idealny

Elektryczne podgrzewacze wody, które ogrzewają tylko taką ilość wody jakiej potrzebujesz to spora oszczędność. Jeszcze większa jest wówczas, gdy wykorzystują do tego… energię z fotowoltaiki! Poznaj ekologiczne rozwiązania przyszłości!

Ciepła woda użytkowa nie jest dostępna w każdym budynku. Często zdarza się, że altanki ogrodowe, domy jednorodzinne czy stare kamienice nie mają dostępu ani nawet możliwości uzyskania tzw. c.w.u. Tutaj z pomocą przychodzą elektryczne podgrzewacze wody.

Przepływowy podgrzewacz wody – co to takiego?

Podgrzewanie wody energią elektryczną zazwyczaj kojarzy się z podgrzewaczami pojemnościowymi. W zbiornikach, określanych popularnie bojlerami, magazynowana jest woda, której temperatura wciąż jest podtrzymywana. Niestety, także wówczas gdy z niej nie korzystamy. Inaczej jest w przypadku ogrzewaczy przepływowych. Włączają się dopiero w momencie, gdy odkręcamy kran, ich praca kończy się zaś w momencie gdy go zakręcamy. To duża oszczędność energii, podobnie jak miejsce ich montażu, które nie generuje strat ciepła np. w rurach.

Ogrzewacze przepływowe to także, w porównaniu do pojemnościowych, duża oszczędność miejsca. Montaż urządzenia pojemnościowego bywa na niewielkiej przestrzeni nie lada wyzwaniem – czasem jest wręcz niemożliwy. Ponadto, ogrzewanie wody przepływowo jest tańsze od pojemnościowego nie tylko w eksploatacji, ale także w instalacji.

Urządzenia można montować w kilku punktach poboru, jedno może ogrzewać wodę do dwóch miejsc – np. umywalki i prysznica. Podgrzewacz o mocy 9 kW czy 11 kW z powodzeniem ogrzeje wodę w dwóch punktach jednocześnie! Ogrzewacze można zainstalować pod dowolnym kątem co nie wpływa na pracę urządzenia ani nie powoduje uszkodzenia elementu grzejnego. Niezawodne przepływowe podgrzewacze wody znajdziesz na https://dafi.pl/przeplywowe-podgrzewacze-wody-dafi.

Elektryczny podgrzewacz wody i fotowoltaika – ekologia przede wszystkim!

W obecnych czasach – gdy na coraz szerszą skalę stosujemy rozwiązania przyjazne środowisku i korzystamy z odnawialnych źródeł energii – przybywa możliwości oszczędzania. Jedną z nich jest łączenie pracy urządzeń pobierających energię elektryczną z tymi, które są w stanie wytwarzać ją w sposób przyjazny środowisku. Tak mogą działać elektryczne przepływowe podgrzewacze wody. Dzięki temu są jeszcze bardziej ekonomiczne.

Panele fotowoltaiczne o mocy dobranej do potrzeb domowników charakteryzują się niską awaryjnością, dużą odpornością na różnice temperatur i wysoką efektywnością. Co więcej, fotowoltaika może być stosowana, oprócz podgrzewania c.w.u., także do zaspokojenia wszystkich potrzeb na energię elektryczną domowników.