Motoryzacja

Czy opłaca się kupić używaną ciężarówkę?

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem ciężarówki, jedną z pierwszych decyzji, którą musisz podjąć, jest to, czy chcesz kupić używany, czy nowy samochód ciężarowy.

Zakup nowego ciągnika siodłowego może wydawać się atrakcyjny, ale istnieje wiele korzyści z zakupu używanej ciężarówki, w tym oszczędność kosztów początkowych. Kupując samochód ciężarowy, trzeba wziąć pod uwagę różne kryteria wyboru, a mianowicie markę, model, użyteczność, ładowność, komfort kabiny, rocznik, licznik kilometrów, ręczna lub automatyczna skrzynia biegów i pokład wysoki lub niski.

Czy opłaca się kupić używaną ciężarówkę?

Ciągniki siodłowe low deck zakupisz na giełdzie aut DBK

Wysoki pokład to ciężarówka o dużej wysokości od ziemi do skrzyni ładunkowej. W wielu przypadkach przednie i tylne koła mają te same rozmiary. Z drugiej strony ciężarówka o niskiej wysokości od ziemi do platformy ładunkowej to low deck. Tylne koła są często mniejsze, co pozwala na zamocowanie naczep typu Mega, o większej pojemności załadunkowej. Ciężarówki wysokopokładowe mają zwykle wyższe ceny zakupu, mogą być używane na wyboistych drogach, a wysoki pokład daje lepszą stabilność jazdy.

Ponieważ liczba obrotów jest mniejsza niż w przypadku małej opony, zużycie opon zostanie zmniejszone, co jest kolejną zaletą. Ponadto, gdy samochód ma ten sam rozmiar opony z przodu i z tyłu, wystarczy tylko jedno koło zapasowe. Jeśli wziąć pod uwagę wydajność pracy, ciągnik siodłowy low deck ma pewne zalety. Na przykład dobrze pochłania wibracje, aby zmniejszyć obciążenie ładunku i kierowcy, również cena za takie ciężarówki będzie nieco niższa. Masz zatem więcej możliwości, jeżeli chodzi o wybór pojazdu użytkowego w ramach swojego budżetu.

Oznacza to również, że możesz sobie pozwolić na samochód ciężarowy z dodatkowymi funkcjami, które zazwyczaj nie mieszczą się w twoim przedziale cenowym. Ciągniki siodłowe to wytrzymałe pojazdy zaprojektowane tak, aby wytrzymać wiele lat intensywnego użytkowania. W rezultacie nie powinieneś martwić się kupnem używanego pojazdu, na którym przejechano już znaczną liczbę kilometrów. Możesz zatem znaleźć odpowiedni używany ciągnik siodłowy low deck DBK to giełda aut używanych i poleasingowych, znajdziemy tam wiele ciekawych ofert na samochody ciężarowe oraz dostawcze wiodących marek w różnych modelach.