Blog

Carport na samochód

Carport na samochód to nic innego, jak fiata fotowoltaiczna, która określana jest także solarnym carportem.

Carport służy przede wszystkim do zadaszenia, które budowane jest, aby móc w odpowiedni sposób przykryć miejsca parkingowe przeznaczone dla samochodów.

Carporty takie są zbliżenie podobne do tradycyjnie montowanych systemów słonecznych, które są montowane na ziemi, natomiast należy zaznaczyć, że w zastosowanych rozwiązaniach pojawić się jednakże kilka różnic. Samochodowe wiaty fotowoltaiczne są – ale przede wszystkim powinny być – montowane stosunkowo wysoko, a dodatkowo powinny być na tyle duże, aby w bezpieczny sposób umożliwiały parkowanie pod nimi pojazdów mechanicznych. Dodatkowo trzeba także wspomnieć, że zamontowanie solarnych carportów szczególnie na przedmieściach, ale również na stosunkowo niewielkich działkach, nie będzie wymagało dodatkowego terenu do zagospodarowania.

W związku z tym carport na samochód umożliwia o wiele bardziej efektywne wykorzystanie danej przestrzeni, w przeciwieństwie do tradycyjnie montowanych instalacji naziemnych. Oprócz tego dobrym ułatwieniem jest także bezpośrednia bliskość ładowanego pojazdu. Dzieje się tak, ponieważ nie ma jakiejkolwiek konieczności ciągnięcia przewodów do docelowego miejsca parkingowego.
Carport na samochód

JAKIE SĄ GŁÓNE ZALETY WYNIKAJĄCE Z ZASTOSOWANIA CARPORTERÓW NA SAMOCHÓD?

Carport na samochód, uznawany jest przede wszystkim, jako nowoczesna stacja ładowania pojazdów, która została wyposażona w zadaszenie i wykazuje  wiele zalet. Nie podważalną korzyścią wynikającą z zamontowania takich wiat fotowoltaicznych jest bez wątpienia obniżenie zarówno kosztów, ale także czasu, który będzie potrzebny do usuwania śniegu z carportu. Parkowanie pod taką wiatą fotowoltaiczną jest o wiele bardziej bezpieczniejsze, a oprócz tego istnieje zapewnienie o tym, że pojazdy będą miały o wiele lepsze lepsze warunki pogodowe. Dodatkowo należy zaznaczyć, że zamontowanie carportów będzie stanowiło idealną okazję do łapania wody deszczowej, która z kolei może zostać przeznaczona na przykład do podlewania terenów zielonych.